Zapraszamy do skorzystania z usług naszej firmy oraz usług Biura Rachunkowego POLFIN s.c

partnerzy



biuro rachunkowe POLFIN Lublin
POLFIN

Pracodawcy Lubelszczyzny Lewiatan

Regionalna Izba Gospodarcza w Lublin
RIG

Stowarzyszenie Promocji Aktywnego Wypoczynku
SPAW

Lublin, 21.11.2024
czwartek

o nas

Ewa Ozga

 
Właścicielka firmy jest:

› dotacje unijne › Programy regionalne RPO WL 2014-2020

Programy regionalne RPO WL 2014-2020

Działania wyłącznie dla przedsiębiorców

Oś Priorytetowa 1 Badania i innowacje

DZIAŁENIE 1.2 Badania celowe

Projekty polegające na opracowaniu nowych produktów/usług, procesów lub też wprowadzeniu znaczących ulepszeń do istniejących produktów/usług, procesów. Wsparciem zostaną objęte koszty przeprowadzenia badań przemysłowych oraz eksperymentalnych prac rozwojowych, w tym zakup środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych, ekspertyz, analiz. Przewidziana pomoc będzie miała charakter kompleksowy, obejmując interwencją również finansowanie linii pilotażowych oraz działania w zakresie wczesnej walidacji produktów, zaawansowanych zdolności produkcyjnych i pierwszej produkcji. Uruchomienie pierwszej produkcji oznacza pierwsze przemysłowe zastosowanie urządzeń/instalacji o charakterze pilotażowym i prototypowym lub pierwsze inwestycje niepieniężne w sprzęt/urządzenia i instalacje, z uwzględnieniem kolejnych etapów, czyli fazę testowania, walidacji itp., ale nie obejmują już masowej produkcji czy komercyjnej sprzedaży.

DZIAŁENIE 1.3 Infrastruktura badawczo-rozwojowa w przedsiębiorstwach

Wsparciem objęte zostaną przedsięwzięcia realizowane na terenie województwa lubelskiego i polegające na stworzeniu lub rozwoju istniejącego zaplecza badawczo-rozwojowego, w szczególności: zakup środków trwałych: aparatury i urządzeń laboratoryjnych oraz wartości niematerialnych i prawnych, na bazie których planowane jest prowadzenie działalności B+R w celu świadczenia usług dla podmiotów zewnętrznych.

DZIAŁENIE 1.5 Bon na patent

Wsparcie na pokrycie kosztów związanych z przygotowaniem i dokonaniem zgłoszenia patentowego wynalazku z zakresu inteligentnych specjalizacji regionu (biogospodarka, medycyna i zdrowie, energetyka niskoemisyjna, informatyka i automatyka).

Oś priorytetowa 3 Konkurencyjność przedsiębiorstw

DZIAŁENIE 3.3 Przedsiębiorstwa odpryskowe

Stworzenie infrastruktury przedsiębiorstw odpryskowych poprzez zakup niezbędnych środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych w celu komercjalizacji innowacyjnych pomysłów (wiedzy) lub technologii opartych na wynikach badań naukowych i rozwojowych.

Spółki typu spin-off i spin-out, powstałe przy uczelniach i jednostkach naukowych

DZIAŁENIE 3.5 Bon na doradztwo

Udzielane wsparcie będzie polegało na przyznaniu przedsiębiorcom bezgotówkowej pomocy w postaci bonów, które przedsiębiorca wykorzysta do uzyskania wybranego przez siebie doradztwa specjalistycznego. Usługa doradcza będzie związana z charakterem prowadzonej przez przedsiębiorcę działalności gospodarczej.

Podmioty uprawnione do świadczenia usług doradczych oraz zakres doradztwa specjalistycznego możliwego do dofinansowania zostanie określony w regulaminie konkursu.

Wsparcie projektów w zakresie specjalistycznego doradztwa, polegającego na zakupie usług od podmiotów zewnętrznych w zakresie:

  • prawa własności intelektualnej
  • zarządzania wzornictwem przemysłowym
  • prawa zamówień publicznych
  • optymalizacji kosztów prowadzenia działalności gospodarczej
  • procesów przekształceniowych spółek
  • jakość.

DZIAŁENIE DZIAŁENIE 3.6 Marketing gospodarczy

  1. Udział przedsiębiorstw z sektora MŚP w targach, wystawach, misjach gospodarczych (w tym zagranicznych) wynikających ze strategii/planów rozwoju danego podmiotu.
  2. Organizacja kampanii promocyjnych mających na celu promocję marki regionu oraz marek lokalnych i promocję województwa w kraju i za granicą.
  3. Wsparcie działań marketingowych, mających na celu kreowanie dobrego wizerunku regionu pod kątem potencjalnych inwestorów i kontrahentów.
  4. Tworzenie sieci centrów obsługi inwestorów.

DZIAŁENIE 3.7 Wzrost konkurencyjności MŚP

  1. Inwestycje w rzeczowe aktywa trwałe oraz wartości niematerialne i prawne związane z założeniem nowego przedsiębiorstwa lub zwiększeniem zdolności produkcyjnej istniejącego przedsiębiorstwa;
  2. Dywersyfikacja produkcji przedsiębiorstwa poprzez wprowadzenie pro-duktów uprzednio nieprodukowanych;
  3. Stworzenie/doposażenie infrastruktury przedsiębiorstw w celu wprowadzenia zasadniczej zmiany procesu produkcyjnego oraz nowych lub ulepszonych produktów/usług;
  4. Zastosowanie nowoczesnych technologii - rozwój produktów i usług opartych na TIK (np. optymalizacja procesów zarządzania przedsiębiorstwem, współpraca pomiędzy przedsiębiorcami poprzez nowe rozwiązania informatyczne);
  5. Wsparcie działań inwestycyjnych, związanych z rozszerzeniem działalności eksportowej np. zakup linii produkcyjnych dostosowanych do po-trzeb nowego rynku zbytu;
  6. Wdrażanie w przedsiębiorstwach wyników badań naukowych i rozwojowych oraz innowacyjnych rozwiązań poprzez wsparcie działań związanych z nabyciem praw do własności intelektualnej oraz wsparcie działań mających na celu stymulowanie dostosowania istniejących aktywów firmy do potrzeb wdrożenia nowego procesu, produktu, bądź usługi, a także pobudzanie innowacji marketingowej i organizacyjnej.

Preferencją zostaną objęte projekty wpisujące się w inteligentne specjalizacje zapisane/zawarte w ,,Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Lubelskiego do 2020 r.” oraz polegające na wdrożeniu wyników prac badawczych zrealizowanych w ramach Osi I.

Oś priorytetowa 4 Energia przyjazna środowisku

DZIAŁENIE 4.2 Produkcja energii z OZE w przedsiębiorstwach

  1. Budowa i przebudowa infrastruktury służącej do produkcji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych,
  2. Budowa instalacji do produkcji biokomponentów i biopaliw 2 i 3 generacji,
  3. Budowa lub modernizacja jednostek wytwarzania energii elektrycznej, cieplnej, wykorzystujących w pierwszej kolejności energię słoneczną i biomasę, ale także biogaz, energię wiatru oraz wody, wraz z budową i modernizacją dystrybucyjnych sieci elektroenergetycznych w pełni dedykowanych przyłączeniu nowych jednostek wytwórczych energii z OZE,
  4. Budowa lokalnych, małych źródeł energii produkujących zarówno energię elektryczną, jak i ciepło na potrzeby lokalne, niewymagająca przesyłania jej na duże odległości oraz poprawa sprawności wytwarzania ciepła poprzez zmianę źródeł ciepła na jednostki wysokosprawnej kogeneracji (kogeneracja rozproszona oparta na zidentyfikowanych lokalnych zasobach),
  5. Przyłącza jednostek wytwarzania do najbliższej istniejącej sieci (w ramach budowy i modernizacji sieci).

Oś priorytetowa 5 Efektywność energetyczna i gospodarka niskoemisyjna

DZIAŁENIE 5.1 Poprawa efektywności energetycznej przedsiębiorstw

  1. Głęboka termomodernizacja obiektów w przedsiębiorstwach
  2. Technologie odzysku energii wraz z systemem wykorzystania energii ciepła odpadowego w ramach przedsiębiorstwa,
  3. Systemy zarządzania energią (jako element projektu),
  4. Projekty dotyczące redukcji ilości strat energii, ciepła, wody, w tym pozwalająca na odzysk i ponowne wykorzystanie ciepła odpadowego,
  5. Projekty dotyczące zastosowania energooszczędnych (energia elektryczna, ciepło, chłód, woda) technologii produkcji i użytkowania energii;
  6. Budowa i przebudowa instalacji OZE (o ile wynika to z przeprowadzonego audytu energetycznego),
  7. Przebudowa linii produkcyjnych na bardziej efektywne energetycznie.

DZIAŁENIE 5.5 Promocja niskoemisyjności

  1. Budowa lub modernizacja jednostek wytwarzania energii cieplnej.
  2. Budowa lub modernizacja instalacji energooszczędnego oświetlenia.
  3. Działania promocyjno-informacyjne jako uzupełnienie projektów wymienionych w pkt 1 i 2.
  4. Tworzenie systemów pomiaru zanieczyszczeń w miastach oraz systemów informowania mieszkańców o poziomie zanieczyszczeń.
  5. Budowa lub modernizacja budynków użyteczności publicznej z uwzględnieniem standardów budownictwa pasywnego







Dotacje unijne dynamizują rozwój najlepszych przedsiębiorstw. Wypracowana przez nas procedura działania pozwala w sposób profesjonalny i kompleksowy przygotować wymaganą dokumentację i strategię działania. Elementy te warunkują pozyskiwanie środków z Unii Europejskiej i dają gwarancję realizacji planowanego przedsięwzięcia inwestycyjnego.